Rodičovská posilovna se začala rodit v roce 2020 během prvního lockdownu. Projekt vznikl ve spolupráci lektora a psychoterapeuta Jana Vávry a psycholožky Ivany Štefkové. Společně začali tvořit webináře a online kurz, jejichž cílem bylo podpořit rodiče a rodiny v rozvoji odolnosti v tomto náročném období. Ivana s Honzou hledali nástroje, které v období, kdy nebylo možné dělat živé akce, budou dobře fungovat i v online světě. V roce 2021 vznikl také podcast Rodičovské posilovny.  

V roce 2023 z projektu Ivana odešla. Aktuálně pokračuje hlavně podcast a vzniká několik zajímavých dalších projektů, které vychází i z kurzu Rodičovské posilovny, o kterých se snad brzy dozvíte více.

Honza Vávra

Jsem psychoterapeut a lektor. V současnosti také moderátor podcastu. Zajímá mě, jak funguje naše mysl, emoce, mozek a jak žít vyrovnaný život. Řadu let pracuji s lidmi v individuální terapeutické praxi  i prostřednictvím kurzů.

Zabývám se studiem a uplatňováním kontaktního, empatického, respektujícího a win-win rodičovství od narození prvního syna v roce 2009. Syny mám dva. 

Velkou inspirací v rodičovství je mi moje žena Alena Vávrová, která je dětská psycholožka a psychoterapeutka. Jsem zástupcem organizace Gordon Training International pro Českou republiku a Slovensko. 

Jsem spoluautorem kurzů Rodičovství jako cesta a Rodičovská posilovna. Moderuji podcast Rodičovská posilovna, kde vedu rozhovory s předními odborníky na psychologii a jiná pro rodiče zajímavá témata.

Vystudoval jsem andragogiku se zaměřením na vzdělávání na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jsem absolventem psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii, o které jsem psal diplomovou práci. Jsem členem České asociace pro psychoterapii.

Za nejdůležitější vzdělání a zdroje pro svoji práci považuji lektorské kurzy P.E.T. – Výchova bez poražených a T.E.T. Škola bez poražených podle Thomase Gordona. 

Zajímá mě humanistický a transpersonální přístup, pozitivní psychologie, neurobiologie a studium traumatu.

Těší mě hudba a zpěv, divadelní improvizace, procházky se psem nebo cvičení jóga a čchikung.