Kniha Rodičovství jako cesta a záznam akce Rodičovská posilovna - živě

Objednejte si knížku Rodičovství jako cesta od manželů Vávrových. Jedině zde ji můžete získat s podpisy autorů a s bonusovým záznamem akce Rodičovská posilovna – živě, na které jsme ji pokřtili a debatovali o šesti principech knihy s řadou hostů:

Eliškou Remešovou, Vlaďkou Bartákovou, Michaelou Slussareff, Václavem Mertinem a Michalem Vybíralem a ilustrátorkou Bárou Brůnovou.

Záznam zachycuje mini-konferenci, kterou jsme uspořádali na téma knihy 28.1. 2024 v Městské knihovně v Praze. Je na něm šest diskuzních příspěvků na téma důvěry, přijetí, otevřenosti, podpory, respektu a uznání.  Písněmi je tématicky prokládá zpěvačka Marie Kieslowski. Záznam dostanete s videem, ale také v podcastové podobě.

Kniha je rodičovským průvodcem, který neukazuje jediný možný směr, kudy a jak se vydat, ale předkládá záchytné body, které vám pomohou najít tu správnou cestu pro vaše rodičovství, přitom dává prostor jedinečnosti každého.

Zaměřuje se na základních šest principů rozvoje u dětí a rodičů a vztahu mezi nimi. Snaží se je představit čtivým a populárním způsobem všem rodičům pohledem vývojové a vztahové psychologie a neurobiologie, které jsou základními stavebními kameny funkčních vztahů a komunikace po celý život. 

Kniha nabízí jak obecný náhled na tyto principy, tak širší kontext jejich uplatnění, ale také prakticky řešení konkrétních situací a příklady z praxe.

V případě potíží s objednávkou pište na: honza(zavinac)rodicovskaposilovna.cz

z_krestu

Stát se rodičem není jen tak. Je to jako vydat se do neznáma na dlouhou cestu, která zdaleka není jen vyhlídková, ale vede přes náročné vyčerpávající úseky, zákruty a odbočky, kde se lze snadno ztratit. Přičemž mapa našich rodičů, které bychom se mohli případně držet, je buď omšelá a nečitelná, nebo nám ani zdaleka nevyhovuje.

„WOW. Pokud jste zatím nevěděli, kudy v rodičovství na to, tak teď už budete vědět. Rodičovství jako cesta je knížka, která stojí na straně rodičů, aby ti mohli dobře stát na straně svých dětí. Je to knížka vystavená okolo respektujících principů a zároveň naprosto praktická. Efektivní. Laskavá. Potřebná. Tahle knížka Vám pomůže “rozumět proč” se to všechno náročné dětem děje, i “vědět jak” na to, abyste se v rodičovství necítili ztracení. Příklady jsou ze života – jakoby autoři byli s Vámi u Vás doma…, jen od nich rovnou dostanete variantu rodičovského postupu, který Vás ze zapeklité situace vyvede. Přeji nám všem šťastnou cestu.“

Vlaďka Bartáková, psycholožka a psychoterapeutka, autorka projektu Jak vychovávat a nezbláznit se (www.jakvychovavat.cz)

PXL_20240121_202734436

Napsali o knize

„Žádná knížka nemůže výchovu dítěte zjednodušit ani zkrátit čas, který mu věnujeme. Ale přece jen může zvýšit díl radosti a uspokojení, které s dítětem během jeho vývoje zažíváme. S myšlenkami autorů jsem plně souzněl. Jejich úvahy, rady a doporučení jsou srozumitelné a vycházejí z

běžného života. Navíc vycházejí ze souasného stavu poznání. Nebojí se sdělit, co ve výchově pokládají za chybné. Nicméně vědí, že když se něco nepodaří, život jde dál, rodiče mají stovky příležitostí, jak pochybení napravit. Knihu je žádoucí přečíst celou – uváděné obecnější principy jsou platné pro celé období dětství i dospívání.“ 

Václav Mertin
dětský psycholog

Alenu a Honzu znám už asi 7 let od výcviku Výchovy bez poražených.
A teď pokřtili svoji knihu Rodičovství jako cesta.
Přijde mi fantastická a v našem prostředí jedinečná!
V čem?
Provází rodiče fázemi vývoje dětí, bez zahlcování odbornostmi,
a do hloubky zkoumá osvědčené a prověřené principy lidství – bez dogmatismu, katastrofizování a černobílého vidění.
A je laskavá 🙂
Jsem z knížky nadšená a doporučuji každému rodiči!
Hanka Čechová, www.vedomakomunikace.cz I:@vedoma.komunikace

 

Tahle knížka je radost! Odborná i lidská, čtivá a hluboká. Alena s Honzou laskavě a srozumitelně vysvětlují principy, které je dobré ve výchově dětí ctít. Ukazují, co všechno princip obnáší, jak může vypadat, když jsme ho sami v dětství nezažili (což jsou velmi vtahující momenty, ve kterých věřím, že se mnoho z nás pozná), otevírají polemiku o tom, jestli děti následováním principů příliš nerozmazlujeme, nezměkčujeme. V knize vidím velký potenciál pro široké spektrum rodičů. Je psána srozumitelně, přívětivě. Skvělé je, že kniha přináší svědectví o tom, jaké mají některé výchovné intervence vliv na formování dítěte, potažmo dospělého. Troufám si říct, že tak dává do prostoru argumenty, které by mohly být srozumitelné i pro rodiče/prarodiče, kteří se o témata výchovy dětí příliš nezajímají. Věřím, že kniha má šanci ukázat, že výchova nás opravdu ovlivňuje po celý život a má smysl se jí věnovat. 

Tereza na www.databazeknih.cz