Rodičovská posilovna – kurz

Když chcete zpevnit tělo, vyrazíte do posilovny.

Podpořit můžete i své rodičovské síly.

Rodičovská posilovna

kurz na posílení rodičovských sil

bohužel v tuto chvíli nemáme vypsaný termín kurzu...

Máte plnou polici knih o výchově. Rady z nich vám někdy fungují a jindy ne.

Své děti milujete nadevše. Někdy byste je nejradši zabouchli doma a šli kamkoli jinam.

Sledujete, jak se vaše dítě vzteká. Dochází vám trpělivost a máte toho dost.

Napumpujeme vaše rodičovské síly

Jako rodičům nám často chybí čas nebo síly věnovat se sobě způsobem, který nás podpoří i rozvíjí. 

Nabízíme soubor vědecky ověřených cvičení, kterými vás provedeme tak, ať se je naučíte využívat ve svůj prospěch. 

Pomůžeme vám vytvořit nové návyky – pro výraznou změnu stačí pár minut denně

Objevíte, co pomáhá právě vám, a budete to dále rozvíjet podle svých potřeb.

Ukážeme vám, jak posilovat rodičovské síly

Uvědomíte si, co vám dodává energii
a přináší radost.

Vytvoříte si zásobník hezkých chvil pro všechny ty chvíle, které tak hezké nejsou.

Přestanete si škodit vlastními myšlenkami, zaměříte se na to, co se daří.

Vytvoříte si kolem sebe kruh podpůrných vztahů, který vás podrží.

Objevíte laskavost k sobě i k druhým,
opřete se o své silné stránky.

Budete mít dostatek sil, pochopení
a radosti pro své blízké.

12

společných týdnů

84

e-mailových popostrčení

2

osobní trenéři

Co říkají absolventi?

Rodičovská posilovna pro mě byla jako maják na rozbouřeném moři. Poporodní deprese mi zabránila užívat si mateřství. Nejvíc na Rodičovské posilovně oceňuji, že mě naučila, jak pomoci sama sobě. Pomalu nacházím větší sebejistotu a můj život se začíná plnit krásnými zážitky.

Dana

I když jsem řadu věcí znala a měla načteno, nevěděla jsem, jak dál, měla jsem tendenci hledat si další a další informace. Ukázali jste mi, jak vše uchopit a začít používat. Nedokážu snad ani slovy popsat celkový přínos kurzu pro mě a pro celou naší rodinu. Cítím se klidnější, vyrovnanější, smířenější, mám naději a také "něco v rukách" co mi říká, že to zvládneme.

Jana

Rodičovská posilovna mi poskytla nové pohledy na rodičovství, na můj vztah k dceři a k sobě jako mámě. Některá témata šla hodně do živého a byla náročná. Sklízení plodů sebepoznání za to stálo. Budu se k jednotlivým úkolům vracet a zkoumat, jak se moje prožívání a vnímání mění. Hodně jsem také ocenila tipy na další prameny, kde se dá inspirovat jinými pohledy na různé rodičovské otázky. Kurz mi přijde unikátní, má co dát každému rodiči, bez ohledu na věk jeho dětí.

Hanka

Na Rodičovské posilovně se mi líbí, že vychází z psychologie a výzkumů. Oceňuji její formát – představené techniky jsou opravdu jednoduché, alespoň na provádění a až neuvěřitelně účinné. Kurz mi pomohl v mém emočně těžším období a nyní jsem vděčná, že jsem ho absolvovala tehdy, protože nyní můžu na nově objevených poznatcích stavět dál, často se mi v různých situacích vybavují, mění mi reakce na náročné situace s dítětem nebo jsou základem dalšího sebe-zkoumání, ve kterém od té doby s radostí pokračuji.

Klára

Vstupem do Rodičovské posilovny jsem vytvořila čas sama pro sebe. Každodenní desetiminutovky se občas protáhly na dýl. Často proto, že mi s tématem bylo tak dobře a zrovna mě děti nechaly. Někdy mě myšlenky provázely celý den a přelévaly se sem a tam. Někdy jsem téma „dohnala“ v neděli večer při zhodnocení. Vždycky se ale „něco dělo“ se mnou. Daří se mi víc vnímat krásu a potěšení z každodenních maličkostí, chodím zase čerpat do přírody a víc a radostně pečuji o vztahy, ze kterých čerpám. Umím si sednout a vychutnat si hrnek čaje jako svou odměnu za ty věci, co jsou v domácnosti vidět jen, když je neudělám.

Markéta

Na Rodičovské posilovně si moc cením toho, že je zaměřená na podporu mámy a táty. Ukazuje, jak najít zdroje pro sebe sama ve všech rolích v našich životech, jak si to udělat v aktuální fázi života tak, aby nám v tom bylo dobře. Rodičovská posilovna mi krásně nasvítila to podstatné. Než jsem vstoupila do kurzu, měla jsem potřebu hledat si nové a nové informace, číst další a další knížky a doufat, že tam najdu něco, co mě spasí. Rodičovská posilovna mi ukázala, že toho už hodně vím a není třeba zas tak moc hledat jinde. Díky každodenním cvičením mě přiměla s tím pracovat, zkoušet si načtené na vlastní kůži a dostávat to do každodennosti. Díky moc za to!

Jana

Rodičovskou posilovnu jsem si k sobě podvědomě přivolala ve chvíli, kdy jsem byla několik kroků od rodičovského vyhoření. Neustále jsem uspokojovala potřeby druhých, až jsem zapomněla sama na sebe. Nedosycovala jsem svůj zdroj a jela z rezerv. To se pak doma projevovalo netrpělivostí, odpojením od sebe i dětí a křikem. Kurz je skvěle tematicky rozvržený a člověk se krůček po krůčku díky krátkým cvičením a drobným změnám ve své mysli posouvá, poznává se více do hloubky a dokáže si najít své zdroje. Kurz dostává díky dvěma lektorům ještě větší rozměr. Myslet na své zdroje a umět o ně pečovat je klíčovou dovedností spokojených rodičů. Jsem vděčná za to, že tento kurz vznikl a pomáhá rodičům na jejich cestě s dětmi.

Radka

Nevěřícně si uvědomuju ten propastný rozdíl mezi mými emocemi, starostmi a boji, kvůli kterým jsem se do kurzu hlásila, a tím, co prožívám teď. Když jsem začínala, byla nějaká emočně vypjatá scéna s mým tehdy 3 letým synem na denním pořádku. Přestože se snažím o respektující přístup, četla jsem řadu knih a prošla řadou kurzů, byly zásadní neshody stále s námi. Ten klid u nás možná nastal i proto, že jsem „povolila“ – netrvám na jediném způsobu, hledáme řešení. Mám pocit, že mi Rodičovská posilovna změnila život. Místo hysterických scén se synem si užíváme každý den a já večer usínám s pocitem, že jsme si to dneska všichni užili. Nemůžu nezmínit ani živou vodu, kterou je kurz pro náš vztah s manželem. Po 13 letech spolu jsem měla pocit, že všechno bylo řečeno a naše komunikace chřadla. Získala jsem spoustu nových podnětů, které náš vztah velmi osvěžily a my si spolu povídáme!

Veronika

Co budeme posilovat

Emoce

Naučíte se rozumět zprávám, které vám přináší.

Mysl

Vědomě se zaměříte na to, co se vám daří a co vám prospívá.

Vztahy

Vytvoříte si svou vlastní vesnici,
o kterou se můžete opřít.

Růst

Poznáte své silné stránky
a otevřete se novým zážitkům.

Otázky a odpovědi

Zaměřujeme se na rodičovské síly. Rozhodující tak není, v jakém věku jsou vaše děti, ale jestli se jako rodič cítíte unavení a vyčerpaní, nebo jste naopak plni energie. 

Jednotlivé aktivity vám zaberou okolo 10 minut denně. Je jen na vás, kolik času jim nakonec věnujete. Většina aktivit je krátkým večerním zastavením a zhodnocením toho, co se vám během dne stalo. 
Pokud si najdete čas na pondělní společná shrnování (vždy od 17 do 18), odnesete si ještě více.

Přidejte se do posilovny

v tuto chvíli není vypsaný termín nového kurzu

Získáte