Co říkají ti, kdo s námi posilovali?

Posilovna mi poskytla nové pohledy na rodičovství, na můj vztah k dceři a k sobě jako mámě. Některá témata šla hodně do živého a byla náročná. Sklízení plodů sebepoznání za to stálo. Budu se k jednotlivým úkolům vracet a zkoumat, jak se moje prožívání a vnímání mění. Hodně jsem také ocenila tipy na další prameny, kde se dá inspirovat jinými pohledy na různé rodičovské otázky. Kurz mi přijde unikátní, má co dát každému rodiči, bez ohledu na věk jeho dětí.

Hanka

Na Posilovně se mi líbí, že vychází z psychologie a výzkumů a oceňuji její formát - představené techniky jsou opravdu jednoduché, alespoň na provádění a až neuvěřitelně účinné. Kurz mi pomohl v mém emočně těžším období a nyní jsem vděčná, že jsem ho absolvovala tehdy, protože nyní můžu na nově objevených poznatcích stavět dál, často se mi v různých situacích vybavují, mění mi reakce na náročné situace s dítětem nebo jsou základem dalšího sebe-zkoumání, ve kterém od té doby s radostí pokračuji.

Klára

Nevěřícně si uvědomuju ten propastný rozdíl mezi mými emocemi/ prožíváním/ starostmi/ boji a dalšími neshodami, kvůli kterým jsem se hlásila do letního běhu, a tím, co prožívám teď. Když jsem začínala, byla nějaká emočně vypjatá scéna s mým tehdy 3 letým synem na denním pořádku. Přestože se snažím o respektující přístup, četla jsem řadu knih a prošla řadou kurzů, byly zásadní neshody stále s námi. Ten klid u nás možná nastal i proto, že jsem „povolila“. Netrvám na tom, že to bude jedním způsobem, hledáme řešení. Mám pocit, že mi Rodičovská posilovna změnila život. Místo hysterických scén se synem si užíváme každý den a já večer usínám s pocitem, že jsme si to dneska všichni užili. Nemůžu nezmínit ani živou vodu, kterou je kurz pro náš vztah s manželem. Po 13 letech spolu jsem měla pocit, že všechno bylo řečeno a naše komunikace chřadla. Získala jsem spoustu nových podnětů, které náš vztah velmi osvěžily a my si spolu povídáme! Rodičovskou posilovnu propaguju všude, kde na ni přijde řeč, a hlavně mám dojem, že by se měla přejmenovat na Posilovnu moderního člověka. Podněty, které v ní zaznívají, ocení úplně každý, zdaleka ne pouze rodiče! Jsem šťastná za online verzi, které se můžu účastnit kdykoliv doma a nejsem limitovaná časem ani místem. Úžasné!

Veronika

Rodičovskou posilovnu jsem si k sobě podvědomě přivolala ve chvíli, kdy jsem byla několik kroků od rodičovského vyhoření. Neustále jsem uspokojovala potřeby druhých, až jsem zapomněla sama na sebe. Nedosycovala jsem svůj zdroj a jela z rezerv. To se pak doma projevovalo netrpělivostí, odpojením od sebe i dětí a křikem. Kurz je skvěle tematicky rozvržený a člověk se krůček po krůčku díky krátkým cvičením a drobným změnám ve své mysli posouvá, poznává sebe více do hloubky a dokáže si najít své zdroje. Kurz dostává díky dvěma lektorům ještě větší rozměr. Myslet na své zdroje a umět o ně pečovat je klíčovou dovedností spokojených rodičů. Jsem vděčná za to, že tento kurz vznikl a pomáhá rodičům na jejich cestě s dětmi.

Radka

Rodičovská posilovna pro mě byla jako maják na rozbouřeném moři. Poporodní deprese mi zabránila užívat si mateřství. Nejvíc na Rodičovské posilovně oceňuji, že mě naučila, jak pomoci sama sobě. Pomalu nacházím větší sebejistotu a můj život se začíná plnit krásnými zážitky.

Dana

Vstupem do Rodičovské posilovny jsem vytvořila čas sama pro sebe. Každodenní desetiminutovky se občas protáhly na dýl. Často proto, že mi s tématem bylo tak dobře a zrovna mě děti nechaly. Někdy mě myšlenky provázely celý den a přelévaly se sem a tam. Někdy jsem téma „dohnala“ v neděli večer při zhodnocení. Vždycky se ale „něco dělo“ se mnou. Daří se mi víc vnímat krásu a potěšení z každodenních maličkostí, chodím zase čerpat do přírody a víc a radostně pečuji o vztahy, ze kterých čerpám. Umím si sednout a vychutnat si hrnek čaje jako svou odměnu za ty věci, co jsou v domácnosti vidět jen, když je neudělám.

Markéta